Veletrh vědy začíná už příští týden

Veletrh vědy začíná už příští týden

Veletrh vědy

Zveme na největší populárně-naučnou akci, kterou každoročně pořádá Akademie věd ČR. 

Veletrh vědy se koná od čtvrtka 8. června do soboty 10. června 2023 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.  Na všechny expozice i na doprovodné programy je VSTUP ZDARMA.

OTEVÍRACÍ DOBA: 10:00–18:00

Na Veletrhu vědy se letos představí tři z šesti vědeckých oddělení našeho ústavu. 

Oddělení kompozitních a uhlíkových materiálů návštěvníkům předvede, co užitečného lze získat z kostí nebo kůží, které jsou často druhotným nebo odpadním materiálem z potravinářských výrob. Vědci jim vysvětlí, co je kolagen a jaký má význam pro fungování lidského těla. Ukážou jim rovněž přípravu nanokompozitních materiálů, přírodní a syntetické materiály pro použití v medicíně a také názorně předvedou různé způsoby zvlákňování při přípravě polymerních vláken tisíckrát tenčích než lidský vlas.    

Oddělení neotektoniky a termochronologie odpoví na otázky, zda je možné zjistit, jestli se na našem území v dávné minulosti vyskytovala velká zemětřesení a zda se mohou opakovat i v budoucnosti. Připravilo pro návštěvníky miniaturu terénního výzkumu těchto prehistorických zemětřesení. Zájemci, zejména děti, si budou moci vyzkoušet objevování struktur pod zemským povrchem při bagrování.

Oddělení inženýrské geologie v expozici vysvětlí, že země, skály i půda nejsou sice živé, ale přesto se hýbou a někdy tak rychle, že by před nimi neutekl ani ten nejlepší atlet. Objasní návštěvníkům, proč tomu tak je a jak poznat místa, kde se země pohnula. Zájemci si mohou sestavit svůj vlastní sesuv nebo si zahrát počítačovou hru, kde v hlavní roli nejsou nejmodernější zbraně nebo tajemná kouzla, ale sesuvy a zemětřesení.

Přehled expozice a program našeho ústavu naleznete i na odkazu zde: www.veletrhvedy.cz/cs/expozice-USMH 
 


INTERAKTIVNÍ EXPOZICE
Více než 100 expozic veletrhu představí odborníky z Akademie věd ČR, vědeckých institucí, firmem, vysokých škol, vzdělávacích institucí i science center. 

  • Akční a únikové hry 
  • Vzdělávací soutěže 
  • Relaxační koutky i laserové bludiště


VĚDECKÁ PŘEDSTAVENÍ V MULTIMEDIÁLNÍM SÁLE
Expozice doplní vědecká představení pro školy; přednášky, workshopy, besedy, oblíbené science show a panelové diskuze moderované Václavem Moravcem.

  • Programy i pohádka pro nejmenší
  • Interaktivní science show
  • Diskuze o aktuálních tématech

Program a registrace zde : https://www.veletrhvedy.cz/cs/program 

PARKOVÁNÍ 

je možné krátce zastavit před výstavištěm, vystoupit a jet zaparkovat poblíž zastávky metra C Letňany na parkovišti P+R, které je vzdálené jen asi 5 minut chůze od výstaviště. Za celodenní parkovné zde zaplatíte 50 Kč.  Nebo lze parkovat i na přídavných parkovištích před areálem, cena 200 Kč/den.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Kontakt

KONTAKTY: 221 403 852, 221 403 853, 221 403 815, 776 856 978, 731 426 970

Odkazy