Odborný seminář Biomateriály a jejich povrchy, 16. ročník

Odborný seminář Biomateriály a jejich povrchy, 16. ročník

Herbertov 2022

Srdečně zveme na odborný seminář Biomateriály a jejich povrchy se speciálním zaměřením na metody testování biokompatibility, charakterizace a modifikace biomateriálů a jejich povrchů. 

Cílem semináře je informovat účastníky o základní problematice biomateriálů a současném stavu výzkumu a vývoje i výroby protetik či umělých náhrad v České republice. Na semináři se účastníci a studenti potkávají s předními vědeckými kapacitami v oboru biomateriálů a povrchů (materiálové inženýrství, medicína, fyzika, chemie, biologie) a s odborníky z praxe (lékaři, představitelé předních českých firem v oboru). 

XVI. ročník semináře se uskuteční od 19. do 22. září 2023 v prostorách penzionu Herbertov - Horní Mlýn v jižních Čechách. Přednášky jsou rozděleny do pěti půldenních bloků (úterý odpoledne až pátek dopoledne). Každý blok přednášek zahajuje jedna úvodní, vyzvaná přednáška předního odborníka v oblasti biomateriálů od nás i ze zahraničí. Účastníci na místě obdrží sborník krátkých abstraktů (ISBN). Studenti mají možnost zúčastnit se soutěže, jejich příspěvky budou hodnoceny účastníky semináře a nejlepší práce budou na konci vyhlášeny a odměněny. Ve čtvrtek odpoledne je volný program, kdy je možnost zúčastnit se tradiční plavby na raftech po řece Vltavě, případně navštívit klášter ve Vyšším Brodě. 

Seminář pořádají: Společnost pro kompozitní a uhlíkové materiály, z.s., Fakulta strojní, ČVUT v Praze, Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR, v.v.i., Biomedicínské centrum - Lékařská fakulta v Plzni, Univerzita Karlova, výzkumný program Strategie AV21 - Průlomové technologie budoucnosti - senzorika, digitalizace, umělá inteligence a kvantové technologie, TAČR a fondy EHP z Islandu, Lichtenštejnska a Norska

Kontakt

Registrace na seminář byla ukončena z důvodu naplnění kapacity. Děkujeme za Váš velký zájem! 

Nestihli jste se zaregistrovat? S případnými dotazy na dodatečnou registraci nebo organizační záležitosti se obracejte na adresu: biomaterialy@irsm.cas.cz 

Odkazy